running_wallpaper_1920x1080
running_wallpaper_1920x1080

press to zoom
Fondox.net_rubias-en-atletismo_1600x900.
Fondox.net_rubias-en-atletismo_1600x900.

press to zoom
running_wallpaper_1920x1080
running_wallpaper_1920x1080

press to zoom
1/2

ESCOLA D'ATLETISME

jab-escut-ts1408886032.png
NOTICIES
TEMP. 2020/2021
ENTRENADORS
COMPETICIONS
ATLETES
INSCRIU-TE AQUÍ

TEMPORARA 2022/2023

2.jpg

Omple el qüestionari d'inscripció i t'enviarem un email amb la confirmació, el grup que et toca i el dia de començar!

   GRUP 1

   ALFONSO LOPEZ 

Infantils, cadets i juvenils

Grup especialitzat al atletisme i amb un cert nivell de competició on es caracteritzarà per donar un toc de qualitat als entrenaments i preparar tots els campionats...

Edats: 2004-2005 (Sub20)

           2006-2007 (Sub18)

           2008-2009 (Sub16)

Lloc: varies seus al Berguedà

Dies: Dimarts, dimecres, dijous i dissabte. 

Hores: de 17:30 a 18:30 hores

Entrenador: Alfonso López 

GRUP 2

   SANDRA HERNANDEZ 

Alevins i Benjamí A

Grup ideat per aquells nens que ja tenen una edat per començar a especialitzar-se al atletisme amb una base formativa i aprenentatge pel seu nivell esportiu i atlètic...

Edats: 2010-2011 (Sub14)

           2012 (Sub12 2n. any)

Lloc: vàries seus al Berguedà

Dies: Dimarts i dijous

Hores: de 17:30 a 18:30 hores

Monitora: Sandra Hernàndez 

Grup pels mes petits que volen iniciar-se al mon del atletisme amb la metodològica del aprenentatge jugant al atletisme i aprendre totes les disciplines d'aquest esport...

Edats: 2013-2014-2015

Lloc: Berga (IES Serra-Noet)

Dies: Dimarts i dijous 

Hores: de 17:30 a 18:30 hores

Monitora: Marina Sistach

    GRUP 3 
     MARINA SISTACH
          Benjamí i Pre-Benjamí



 

Grup pels mes petits que volen fer activitat  amb la metodològica del aprenentatge jugant al atletisme i aprendre totes les disciplines d'aquest esport que visquin a l'Alt Berguedà...

Edats: 2016-2017-2018

Lloc: Berga (IES Serra-Noet)

Dies: Dimarts i dijous 

Hores: de 17:30 a 18:30 hores

Monitora: Alba Gonzalez

GRUP 4

  Alba Gonzalez
-Xics-

Grup de iniciació i especialització a disciplines esportives atlètiques: 

- Salt de llargada

- Salt d'alçada

- Llançaments 

     . Per             Disc

     . Martell        . Javelina

HORARIS:

Dilluns i divendres

Santa Eulàlia -Berga

Xarxa - Berga

GRUP 5 
ALF/ALBA/JORDI/QUEVEDO

Grup de varis alumnes que estan cursant estudis de activitats esportives i volen fer les practiques amb nosaltres. El JAB dona aquesta oportunitat cada any per facilitar hores de pràctiques i que en un futur hi hagi més entrenadors titulats a la nostra comarca.

Alumnes amb pràctiques:

Anna Alcalà

    GRUP 6 

  Pràctiques esportives

CROS  /  PISTA AIRE LLIURE  /  PISTA COBERTA  /  TRAIL  /  RUTA

         
    velocitat - migfons - fons - tanques - salts - llançaments

VINE A PROVAR SENSE COMPROMÍS!!

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
PREUS
ESCOLA 22_23..jpg

ORGANITZADORS I COL·LABORADORS:

6945122a2e867268ea52e896319a6d5a_130x130
Escut_ajuntament.jpg
AVIA.png
CERCS.png
conselljjj.jpg
CONSELL ESP.jpg
bfb592ff7ca9e780926403e5f2f67178_200x60.
14_atletisme.jpg
WhatsApp Image 2020-04-03 at 12.26.38.jp
joma-02_0.png
logo_quadrat.png